Logowanie Rejestracja
Nasz produkt

Co to jest grading?

GRADING

Określenie pochodzące z języka angielskiego, w języku polskim oznacza szacowanie, stopniowanie, szeregowanie wg. stopnia nasilenia badanego parametru. Określeniem tym w numizmatyce nazywa się proces oznaczania rodzaju i kategorii oraz stanu zachowania numizmatu (monety) wraz z zabezpieczeniem poprzez umieszczenie w specjalnym holderze, potocznie zwanym (również z języka angielskiego) slabem.

W procesie gradingu moneta zostaje prawidłowo rozpoznana i oceniony zostaje jej stan techniczny, który dzięki zastosowanej metodzie zabezpieczenia pozostaje niezmienny. Odbiorca, niezależnie czy to profesjonalny kolekcjoner, czy początkujący numizmatyk otrzymuje pewność, co do autentyczności i stanu zachowania monety.


BEZPIECZEŃSTWO

Wszystkie materiały zastosowane w procesie oceny i pakowania monet w Gibon – Grading są neutralne dla monet i nie mają wpływu na dalsze przechowywanie monet. System ultradźwiękowego zgrzewania slabów gwarantuje hermetyczność, przez co odcina zabezpieczoną monetę od dostępu czynników zewnętrznych które nie mają już wpływu na stan monety.


W celu zapewnienia autentyczności monet zamkniętych w slabach wprowadziliśmy najlepsze aktualnie stosowane technologie:

1. Zgrzewanie ultradźwiękowe sprawia, że otwarcie slabu możliwe jest jedynie przez jego zniszczenie.
2. Umieszczony na odwrocie slabu unikalny hologram jest najwyższą formą bezpieczeństwa i gwarantuje autentyczność monety. Hologram posiada indywidualny, niepowtarzalny i unikatowy wzór, wykonany na folii samodestrukcyjnej (tamper evident), co oznacza, że niszczy się przy próbie oderwania od podłoża. Nasz indywidualny hologram jest doskonałym zabezpieczeniem przed fałszerstwem.
3. Na etykietach z opisem monety umieszczonych w slabach naniesiona jest nazwa firmy Gibon – Grading widoczna jedynie przy podświetleniu światłem UV.
4. Przez stronę internetową w zakładce WERYFIKACJA lub za pomocą QR kodów udostępniamy usługę weryfikacji, która umożliwia sprawdzenie, czy konkretny egzemplarz opatrzony indywidualnym numerem i QR kodem (wizualizacja naszego slabu wraz z opisem poszczególnych elementów znajduje się w zakładce NASZ PRODUKT) figuruje w rejestrze i czy został wykonany przez Gibon –Gradning. Jako jedyni wśród firm gradingowych udostępniamy weryfikację poprzez porównanie posiadanej monety ze zdjęciem zamieszczonym na stronie internetowej.

Pakiety
Polecamy